Aby zobaczyć opisy atrakcyjnych turystycznie miejsc w okolicach Torunia, wystarczy kliknąć na literki na mapie.
Aby otworzyć podgląd listy wszystkich opisanych miejsc, kliknijcie na ikonę

znajdującą się na górnym pasku mapy.
Wszystkie atrakcje turystyczne okolic Torunia są również wymienione i opisane na tekście poniżej mapy.

 

Ciechocinek (25 km od Torunia)

Są takie miejsca w Polsce, które mają w sobie to “coś”, niepowtarzalny i nie do podrobienia klimat i atmosferę. Niewątpliwie Ciechocinek jest ewenementem na skalę naszego kraju. Dla jednych oaza kiczu, dla drugich spełnienie marzeń o spokojnym wypoczynku i idealnych wakacjach. To najbardziej znane w Polsce uzdrowisko nikogo nie pozostawia obojętnym. A co również ważne, jest to po prostu bardzo ładne miasto, niewielkie, pełne zieleni, fontann, parków i restauracji. Zaledwie 25 minut drogi od Torunia. Na pewno warto!

Golub – Dobrzyń (40 km od Torunia)

Największą atrakcją tego pięknie położonego miasta jest górujący nad nim Zamek Krzyżacki. Jest on udostępniony zwiedzającym. Na zamku możemy zobaczyć dziedziniec, lochy oraz kilka najładniejszych komnat pałacowych. Jeden z najlepiej utrzymanych zamków w Polsce z tamtych czasów co roku oferuje wiele wydarzeń w postaci zjazdów rycerskich, turniejów, itp.

Inowrocław (37 km od Torunia)

Jedna z mniej znanych atrakcji okolic Torunia, koniecznie do odkrycia i to  jak najszybciej! Uzdrowisko solankowe, nie tak znane jak Ciechocinek, ale wcale nie mniej atrakcyjne. Wokół tężni władze Inowrocławia stworzyły ogromne tereny parkowe i wypoczynkowe, nadające temu miejscu wyjątkowy charakter. Do tego odnowiona stara część miasta i mamy gotowy pomysł na całodzienną wycieczkę dla miłośników spacerów i przyrody. 

Szafarnia (45 km od Torunia)

Główną atrakcją wsi Szafarnia jest Ośrodek Chopinowski, jeden z najprężniej działających ośrodków promujących naszego słynnego kompozytora i pianistę. Odbywają się tutaj regularnie koncerty i konkursy pianistyczne. Fryderyk Chopin w młodości odwiedzał kilkukrotnie to miejsce, spędzając tam wakacje. Możemy zwiedzić wnętrza dworku, jak i otaczający go ogród. 

Chełmno (45 km od Torunia)

Historyczna stolica ziemi chełmińskiej. Chełmno jest pełne gotyckich atrakcji i pięknych widoków, ze względu na swoje położenie na kilku wzgórzach. Od kilku lat silnie promuje się jako miasto zakochanych, ze względu na relikwie św. Walentego znajdujące się w kościele farnym. 

Jurapark. Park dinozaurów (33 km od Torunia)

Obowiązkowy punkt dla rodzin z dziećmi. JuraPark w Solcu Kujawskim to dinozaury naturalnych rozmiarów, muzeum ziemi, park owadów, ogród zimowy, kino 5D i dużo, dużo więcej. 

Radzyń Chełmiński (60 km od Torunia)

Jeśli ruiny mogą być ciekawe, to te bez wątpienia takie są! Jadąc do Radzynia boczną drogą, nagle zza zakrętu nasze zmysły są atakowane widokiem, którego nie spodziewamy się w tej okolicy. Wielkie ruiny krzyżackiego zamku wyrastają jakby znikąd! Jedno z tych mało znanych miejsc w Polsce, które na pewno pozostanie w Waszej pamięci. 

Bydgoszcz (50 km od Torunia)

Historia trudnej miłości między Toruniem a Bydgoszczą sięga niepamiętnych czasów. Nie należy jednak zapominać o tym największym mieście w regionie, gdyż nie pozbawione jest atrakcji i ciekawych miejsc. Wyspa Młyńska, Kanał Bydgoski, Myślęcinek, Exploseum czy bydgoska Filharmonia, te miejsca są z pewnością warte odwiedzenia. Bydgoszcz z roku na rok staje się ładniejsza i bardziej atrakcyjna turystycznie, warto więc już teraz odkryć jej zalety. 

Obserwatorium Astronomiczne (12 km od Torunia)

Takie rzeczy nie tylko w NASA! Obserwatorium to prawdziwe teleskopy i radioteleskopy, o których opowiadają prawdziwi astronomowie! Zwiedzanie indywidualne możliwe w czasie wakacji, dla grup przez cały rok. 

Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie (10 km od Torunia)

Chcecie poznać największe tajemnice związane z historią pisma i druku? Wizyta w Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa zaspokoi Wasz głód wiedzy, a jeśli weźmiecie udział w warsztatach to zapewnicie sobie jeszcze dobrą zabawę. Muzeum znajduje się w Grębocinie – wsi oddalonej kilka kilometrów od Torunia. Jest to przede wszystkim interaktywna placówka pozwalająca mały i dużym na poznanie historii w bezpośredni sposób, poprzez udział w warsztatach papierniczo – drukarskich. Przeszłość jest na wyciągnięcie Waszych rąk!

 

Chcesz zobaczyć te miejsca z naszym przewodnikiem? Skontaktuj się z nami, my zrobimy resztę.