Atrakcje turystyczne – zobacz czym zaskoczy Cię Toruń i jego okolice

Nieważne, ile masz czasu na poznanie atrakcji turystycznych Torunia i jego okolic. Postaramy się, aby była to dla Ciebie niezwykła podróż po miejscach, które koniecznie trzeba zobaczyć. Zaprowadzimy Cię tam, gdzie na wyciągnięcie ręki będą ślady minionych epok w postaci zabytkowych obiektów mieszkalnych, sakralnych i zamków krzyżackich. Toruń, z racji nierozerwalnie wpisanej w jego historię postaci Mikołaja Kopernika, ma do zaoferowania wiele z tematyki astronomii. Poza Planetarium, Obserwatorium Astronomicznym, Orbitarium można udać się na wędrówkę trasą, która jest poświęcona słynnemu astronomowi. Atrakcje turystyczne Torunia i okolic to również liczne muzea, galerie sztuki i różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, w których można uczestniczyć podczas pobytu w tym niezwykłym mieście.

Nie mniej ważne są również atrakcje kulinarne Torunia. Być w mieście Toruń i nie kosztować tutejszych pierników z lokalnych cukierni? Być w Toruniu i nie przejść się Piernikową Aleją Gwiazd? To część obowiązkowych miejsc, które trzeba zobaczyć. Toruń zaprasza także na takie atrakcje jak rejs statkiem po Wiśle, efektowne pokazy chemiczne, do obejrzenia makiety XV-wiecznego miasta i na spotkanie ze smokiem toruńskim. Atrakcje, jakie oferuje Toruń są dostępne przez cały rok. Warto więc zajrzeć tu nawet przy okazji ewentualnego przejazdu przez Pomorze. Dodajmy, że nie tylko samo miasto potrafi oczarować swoich gości. Nie mniejszą atrakcją jest zwiedzenie okolic Torunia w celu skorzystania z możliwości aktywnego odpoczynku.

Ci, którzy lubią atrakcje nie tylko turystyczne, lecz także te w postaci czynnego wypoczynku mogą skorzystać m.in. ze spływów kajakowych, oferty pól golfowych, basenów czy ośrodków jeździeckich na terenie Torunia i jego okolicy. Nasze biuro przewodników pomoże w zorganizowaniu atrakcji zarówno dla turystów indywidualnych, jak i grup zorganizowanych.

 

Główne zabytki toruńskiego Starego Miasta opisane zostały na stronie ZABYTKI.
Poniżej prezentujemy jednak część pozostałych atrakcji turystycznych miasta,
wcale nie mniej ciekawych niż staromiejskie perły gotyku. Zapraszamy do lektury.

 

Najciekawsze zabytki Torunia

Kiedy byłeś ostatnio w Toruniu? Czy kiedykolwiek go odwiedziłeś? Jeśli nie możesz sobie przypomnieć, właśnie nastał ten wielki moment, aby podjąć decyzję o zobaczeniu wszystkiego, co się tutaj znajduje. Szybko przekonasz się, że atrakcje Torunia i okolic to wyjątkowe miejsca w skali kraju i na pewno warto do nich zaglądać, aby uzupełnić swoją mapę punktów, które zostały odwiedzone. O takich miejscach warto pamiętać i wracać do nich regularnie, aby zobaczyć to, co warto pamiętać przez całe życie, a ocalane jest przez konserwatorów i przekazywane do podziwiania.

Co warto zobaczyć w Toruniu?

Jeśli chodzi o Toruń, atrakcje turystyczne, które są tutaj dostępne, prezentują się niezwykle okazale. Jeśli nie wiesz, co zwiedzać, możesz się tego dowiedzieć z poniższej listy:

  • miejska zabudowa wywodząca się z czasów średniowiecza, która należy do kilku takich punktów w skali kraju – na pewno jest warta uwagi każdego, kto wybiera się na zwiedzanie Torunia. Poczujesz tu ducha historii, który sprawi, że będziesz zachwycony urodą tego miasta,
  • architektura, która jako jedna z nielicznych w Polsce nie została tknięta przez przykre wydarzenia związane z historią – można więc zobaczyć budynki, które w nienaruszonym stanie stoją tutaj od kilkuset lat,
  • Krzywa Wieża – czy wiesz, że w Polsce mamy też własny krzywy budynek i wcale nie trzeba wybierać się do Pizy, żeby takowy zobaczyć? Będziesz zachwycony tym cudem, który stale utrzymuje się w niezmienionej formie,
  • ruiny zamku krzyżackiego, który powstał w XIII wieku – są wyjątkową okazją do zetknięcia się oko w oko z historią.

Sam widzisz, że jeśli chodzi o Toruń, atrakcje są właściwie na wyciągnięcie ręki, a Ty możesz spędzić czas na zwiedzaniu miejsc, które sprawią Ci niezłą frajdę i przekonają do tego, że to miejsce warto odwiedzać częściej, by cieszyć się wyjątkowymi widokami.
 
 

Chcesz zobaczyć te miejsca z naszym przewodnikiem? Skontaktuj się z nami, my zrobimy resztę.