Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie

Chcecie poznać największe tajemnice związane z historią pisma i druku? Wizyta w Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa zaspokoi Wasz głód wiedzy, a jeśli weźmiecie udział w warsztatach to zapewnicie sobie jeszcze dobrą zabawę.
Muzeum znajduje się w Grębocinie – wsi oddalonej kilka kilometrów od Torunia, a jego siedzibą są mury dawnego średniowiecznego kościoła. Jest to przede wszystkim interaktywna placówka pozwalająca małym i dużym na poznanie historii w bezpośredni sposób, poprzez udział w warsztatach papierniczo – drukarskich. Uczestnicy najpierw słuchają opowiadanych przez przewodnika, ciekawych historii związanych z historią papieru, kaligrafii oraz druku. Następnie uczą się jak stworzyć papier, próbują swoich sił w średniowiecznej sztuce kaligrafii oraz sami sprawdzają czy dużo siły potrzebował drukarz, używając prasy drukarskiej wymyślonej przez Jana Gutenberga. Po warsztatach można łyknąć świeżego powietrza i udać się do urokliwego parku w otoczeniu muzeum. Spacerując tam natraficie na stare maszyny papiernicze i drukarskie. Warto też się dobrze rozglądać i odszukać zagubione literki, z którymi zdjęcie będzie super pamiątką. Miejsce warte odwiedzenia zarówno przez grupy zorganizowane jak i gości indywidualnych.

Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie- godziny otwarcia:

poniedziałek – piątek         8.00-16.00

 

Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie- cennik*:

 

  • zwiedzanie z przewodnikiem /warsztaty, oprowadzanie/                                  30 zł/os.
  • osoby niepełnosprawne /za okazaniem legitymacji/ i ich opiekunowie          27 zł/os.

Zwiedzanie połączone z warsztatami rozpoczyna się o godzinach: 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 14.30.
Zwiedzanie w maju i czerwcu połączone z warsztatami rozpoczyna się o pełnych godzinach: 8.00, 9.00,10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00.