Bydgoszcz jest miastem wojewódzkim, które przyciąga swoją luźną atmosferą. Mimo, że według niektórych rankingów, jest jednym z najchętniej odwiedzanych europejskich miast to nie ma w nim tłoku turystów. Do Bydgoszczy warto się wybrać by przekonać się jak wyglądało miasto industrialne w XIX w., ale też w XXI. Aczkolwiek należy pamiętać, że prawa miejskie Bydgoszcz posiada od XIV w., które otrzymała od Kazimierza Wielkiego, co powodowało, że była miastem królewskim.
Do Bydgoszczy warto pojechać! Znajdziecie tutaj wiele atrakcji i zabytków, których nie znajdziecie nigdzie. W trakcie swojego pobytu możecie zobaczyć m.in.: gotycką katedrę bydgoską św. Marcina i Mikołaja, spichrze nad Brdą, śluzę miejską, neogotycki budynek Poczty Polskiej, gotycko-renesansowy kościół pw. Wniebowzięcia NMP, bydgoski ratusz,ulicę długą, makietę dawnej Bydgoszczy, halę targową oraz Bazylika Mniejsza św. Wincentego à Paulo. Według nas najbardziej urokliwym miejscem jest Wyspa Młyńska, nieopodal której znajduje się gmach Opera Nova oraz Bydgoska Wenecja. 

 Bardzo polecamy skorzystanie z uroków rzeki Brdy, będącej jednym z największych dopływów Wisły oraz międzynarodową drogą wodną. Do Waszej dyspozycji są: przejażdżka wodnym tramwajem, możliwość wypożyczenia rowerów wodnych, czy kajaków. 

Bydgoszcz to nie tylko atrakcje wodne. W tym mieście nie da się nudzić, przekonacie się na własnej skórze jak wyglądała historia higieny w Muzeum Mydła i Brudu, poznacie dzieje pieniądza wyjaśni Wam Europejskie Centrum Pieniądza, poszaleje w parku trampolin lub zrelaksuj się przy dźwiękach muzycznej fontanny.

Dla najmłodszych i ich opiekunów rekomendujemy Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek. Jest to oddalony około 5 km od centrum Bydgoszczy kompleks, gdzie znajdują się m.in.: Ogród Zoologiczny z ok. 750 gatunkami zwierząt, Zaginionego Świata, w którym zamieszkało ponad 50 modeli dinozaurów, Kolejka Parkowa, Park Rozrywki z kolorowe karuzele, dmuchane zamki, basen z piłeczkami i gabinet luster oraz  Miasteczko Ruchu Drogowego, gdzie za darmo można doskonalić swoją wiedzę z przepisów.

Jako agencja przewodników polecamy się, jeżeli potrzebujecie porady lub przewodnika po Bydgoszczy. Zapraszamy do kontaktu z nami.