ZWIEDZANIE TORUNIA – POZNAJ ZABYTKI NIEZWYKŁEGO MIASTA

Chcąc przybliżyć Wam wyjątkowy i unikatowy Toruń, stworzyliśmy swego rodzaju przewodnik, poradnik z opisami naszych najważniejszych i najciekawszych zabytków. Toruń to miasto, które istnieje od 1233 r. Na przestrzeni wieków się zmieniało i napotykało wiele przeszkód, ale jego sercu, czyli starówce udało się przetrwać nawet największe zawieruchy. Dzięki temu każdy kto zawita do naszego miasta, zetknie się oko w oko z cennymi pamiątkami przeszłości.
Toruń nie jest wyłącznie gotyckim miastem. Budowle będące częścią Toruńskiego Zespołu Staromiejskiego pochodzą z różnych epok m.in.: manieryzmu, baroku, klasycyzmu, a nawet socrealizmu. 🙂 Przekonacie się o tym, przeglądając nasz “przewodnik” po toruńskich zabytkach, a przede wszystkim jeśli wybierzecie się do Torunia i skorzystacie ze zwiedzania miasta razem z przewodnikiem Zwiedzaj Toruń. Spośród wielu zabytków i miejsc, wyselekcjonowaliśmy, naszym zdaniem, te najbardziej godne uwagi. Mamy nadzieję, że będą one zachętą do odwiedzenia naszej przepięknej i unikalnej starówki. Zwróciliśmy również uwagę na miejsca i obiekty zlokalizowane poza Zespołem Staromiejskim.

Zachęcamy do miłej lektury i mamy nadzieje, że będzie to iskierka motywująca do zorganizowania wycieczki do Torunia. Jeszcze jedna ważna uwaga. W czasie zwiedzania Torunia z naszymi przewodnikami możemy obiecać, że nie będą oni statyczni niczym zabytki:) KONTAKT ZE ZWIEDZAJ TORUŃ 

Zapoznaj się z listą najciekawszych zabytków w Toruniu

Zabytki Torunia