PRZEWODNIK PO MIEŚCIE TORUŃ – DAJ SIĘ ZAPROSIĆ NA WYCIECZKĘ!

Chcąc dobrze poznać miasto warto zdecydować się na usługę przewodnicką. Szczególnie polecamy przewodników współpracujących ze Zwiedzaj Toruń.:-) Tworzymy zespół ludzi z pasją, wiedzą i doświadczeniem, a na jego czele stoi Katarzyna Pufal (tel. 600-638-077), doświadczona przewodniczka po Toruniu i organizatorka pobytów grup i turystów indywidualnych w grodzie Kopernika.

Dlaczego warto wybrać naszego przewodnika?

Dzięki naszej ekipie, dla osób takich jak Wy, zwiedzanie Torunia i jego okolic może okazać się niezapomnianym spotkaniem z historią, kulturą, sztuką, nauką i kuchnią tego pięknego miasta oraz regionu. Z przewodnikiem z naszego biura spędzisz czas wyjątkowo atrakcyjnie. W Toruniu i w okolicach miasta czeka na turystów wiele, jedynych w swoim rodzaju atrakcji kulturalnych, architektonicznych, artystycznych i kulinarnych. Decydując się na zwiedzanie grodu Kopernika z przewodnikiem zyskujesz więc gwarancję, że nic ważnego cię nie ominie w tym względzie.

Nasi przewodnicy to specjaliści w swojej dziedzinie, a oprowadzanie grup lub gości indywidualny to dla nich nie praca, tylko pasja i sama przyjemność. Każdy przewodnik posiada odpowiednią licencję. Razem z nimi odkrywa się najciekawszą stronę miasta i regionu kujawsko-pomorskiego. 

Kontaktując się ze Zwiedzaj Toruń macie pewność, że przewodnik który będzie Was oprowadzał nie będzie przypadkowy. Mając na względzie Wasze potrzeby i oczekiwania dobieramy przewodnika odpowiednie do wieku, zainteresowań i preferencji gości odwiedzających nasze piernikowe miasto. Każdy jest dla nas ważny!

Wychodzą naprzeciw Waszym oczekiwaniom stworzyliśmy bogatą ofertę tras turystycznych, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli jednak macie jakieś sugestie i specjalne życzenia to “uszyjemy” trasę zwiedzania adekwatną do Waszych potrzeb. Jeśli macie inną propozycję – nasz przewodnik chętnie się z nią zmierzy. Podzielcie się tylko swoimi pomysłami w tym zakresie, a on zajmie się resztą.

Biuro przewodników po Toruniu „zwiedzajtorun.pl” to nazwa, którą warto i łatwo zapamiętać! Kontaktując się z nami dajecie sobie szansę na niemarnowanie czasu spędzonego w Toruniu i jego okolicach. Poniżej zamieściliśmy 10 powodów dla których warto przyjechać do Torunia i zwiedzać go właśnie razem z nami i naszymi przewodnikami.

  1. Toruńska Starówka to średniowieczny zespół staromiejski, który od 1997 r. znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, jako jedno z kilkunastu miejsc w Polsce. Architektura toruńskiej starówki została niemal nietknięta przez zawieruchy wojenne XX w. To sprawia, że można tu znaleźć ogromną ilość oryginalnych i cennych zabytków, których historia sięga nawet kilkuset lat wstecz. Hasło promujące miasto to: „gotyk na dotyk”.  Zdecydowanie nie jest to pusty slogan.
  2. Toruń piernikiem stoi i to wiadomo nie od dziś! Wybierając nasze miasto na cel podróży macie pewność, że słodyczy i korzennych przypraw nie zabraknie. W Toruniu poza niezliczoną ilością sklepów z piernikami, znajdziecie też wiele piernikarni, gdzie prowadzone są warsztaty wypieku piernika. Zarówno goście grupowi jak i indywidualnie mogą z nich korzystać.
  3. Wiemy, wiemy, że rywalizacja o Mikołaja Kopernika jest wciąż silna i nie zanika, ale nikt nie podważy faktu, że Toruń jest miejscem narodzin wielkiego astronoma. My jesteśmy z tego bardzo dumni. W dodatku Toruń jest prężnym ośrodkiem astronomicznym. Najważniejszym jego elementem jest obserwatorium astronomiczne Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w podtoruńskich Piwnicach, z największym w Europie Środkowej radioteleskopem (o średnicy 32 m).
  4. Dla miłośników fortyfikacji nasze miasto jest prawdziwą gratką ze względu na obiekty będące pozostałością po XIX-wiecznej pruskiej Twierdzy Toruń – jednej z najpotężniejszych twierdz ówczesnej europy.
  5. Entuzjaści przyrody znajdą coś dla siebie już w odległości kilometra od starego miasta. W 1987 r. na Kępie Bazarowej został utworzony rezerwat przyrody, obecnie część programu Dolina Dolnej Wisły “Natura 2000”. Warto wybrać się na spacer specjalnie przygotowaną ścieżką dydaktyczną. Nieco dalej od centrum miasta znajdują się kolejne rezerwaty przyrody – Rzeka Drwęca I Las Piwnicki.
  6. Zabytki w Toruniu znajdziecie nie tylko na toruńskiej starówce. Toruńskie przedmieścia to równie wyjątkowe miejsca. Warto udać się na spacer po: Bydgoskim Przedmieściu- perełce toruńskiej secesji lub Przedmieściu św. Katarzyny-kiedyś Wilhelmstadt- określanym małym Berlinem. Na lewym brzegu Wisły warto też zwiedzić Podgórz, kiedy samodzielne miasto, dziś część Torunia.
  7. Oferta toruńskich muzeów jest bardzo bogata. Każdy znajdzie coś dla siebie. W naszych muzeach poznacie historię miasta, pierników, Mikołaja Kopernika, ale również możecie podziwiać eksponaty z odległych stron świata chociażby z Chin, Japonii, Tybetu, Meksyku, Afryki, Wietnamu, Brazylii, Kolumbii czy Indii. 
  8. Nasze miasto jest też miejscem, gdzie odbywa się wiele wydarzeń sportowych, koncertów i imprez kulturalnych. Przyjeżdżając do nas przekonasz się na własnej skórze czym jest dobra zabawa.
  9. Toruń to dobry punkt z którego możecie udać się w różne strony regionu kujawsko-pomorskiego i odwiedzić miejsca takie jak: Inowrocław, Brodnica, Bydgoszcz,Golub Dobrzyń, Grudziądz, czy Ciechocinek ….wszystko blisko.
  10. Za odwiedzeniem Torunia przemawia także wiele czynników praktycznych miasto leży na trasie autostrady A1, posiada bardzo dobrą bazę noclegową, wiele lokali gastronomicznych oraz dużo atrakcji dla dzieci (jak Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, warsztaty piernikarskie, Ogród Zoo botaniczny czy Planetarium).