Przewodnik po mieście Toruń – daj się zaprosić na wycieczkę!

Biuro Przewodników Po Toruniu „zwiedzajtorun.pl” tworzy zespół ludzi z pasją, wiedzą i doświadczeniem, a na jego czele stoi Karol Rzemykowski, pilot wycieczek i przewodnik po Toruniu i Paryżu, dodatkowo szef Biura Podróży Wycieczkownia (wycieczkownia.pl), specjalizującego się w wycieczkach grupowych (szkolne, firmowe) do Francji. To dzięki naszej ekipie, dla osób takich jak Ty, zwiedzanie Torunia może okazać się niezapomnianym spotkaniem z historią, kulturą, nauką i kuchnią tego wyjątkowego na mapie Polski miasta.
Z przewodnikiem z naszego biura spędzisz wyjątkowo atrakcyjnie czas w Toruniu i jego okolicy. Specjalnie dla Ciebie i z Tobą odkryje on najciekawszą stronę miasta. Toruń możesz zwiedzić pieszo lub na dwóch kółkach – przewodnicy w tym względzie dopasują się do Twoich oczekiwań. Do wyboru masz kilka tras o różnym stopniu trudności oraz zróżnicowanym czasie, który trzeba przeznaczyć na jego zwiedzania. Jeśli masz inną propozycję – nasz przewodnik chętnie się z nią zmierzy. Podziel się tylko swoimi pomysłami w tym zakresie, a on zajmie się resztą.
W Toruniu oraz w okolicach miasta czeka na turystów wiele unikatowych atrakcji architektonicznych, artystycznych, kulturalnych i kulinarnych. Decydując się na zwiedzanie miasta Toruń z przewodnikiem zyskujesz więc gwarancję, że nic ważnego Cię nie ominie w tym względzie.

Biuro Przewodników Po Toruniu „zwiedzajtorun.pl” to nazwa, którą warto zapamiętać! Każdy przewodnik posiada odpowiednią licencję i nieustającą chęć oprowadzania gości po wyjątkowym Toruniu. Daj się zaprosić na wycieczkę po grodzie Mikołaja Kopernika! To wyjątkowa oferta dedykowana turystom indywidualnym oraz grupom zorganizowanym!

 

Dlaczego warto odwiedzić Toruń, szczególnie z naszym przewodnikiem:)?

1.

Średniowieczny Zespół Miejski

Od 1997 r. znajdujący się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, jako jedno z kilkunastu miejsc w Polsce.

2.

Architektura Torunia została niemal nietknięta przez zawieruchy wojenne XX w.

To sprawia, że można tu znaleźć ogromną ilość oryginalnych obiektów i cennych zabytków, których historia sięga nawet kilkuset lat wstecz. Hasło „gotyk na dotyk” zdecydowanie nie jest tu pustym sloganem.

3.

Dla miłośników fortyfikacji nasze miasto jest prawdziwą gratką

Ze względu na obiekty będące pozostałością po XIX-wiecznej pruskiej Twierdzy Toruń – jednej z najpotężniejszych twierdz ówczesnej Europy.

4.

Entuzjaści przyrody znajdą coś dla siebie już w odległości kilometra od starego miasta

W 1987 r. na Kępie Bazarowej został utworzony rezerwat lasu łęgowego z 60 gatunkami lęgowymi ptactwa, a od niedawna możemy wybrać się na spacer specjalnie przygotowaną ścieżką dydaktyczną. Nieco dalej od centrum miasta znajdują się kolejne rezerwaty przyrody – Rzeka Drwęca i Las Piwnicki.

5.

Toruń jest bardzo dobrym miejscem do uprawiania turystyki rowerowej

Przebiega przez niego Wiślana Trasa Rowerowa, a ponadto rower jest wręcz idealnym środkiem transportu aby dotrzeć do oddalonych od starówki atrakcji turystycznych – fortów, Kępy Bazarowej (na której mieści się punkt widokowy), Parku na Bydgoskim Przedmieściu itd.

6.

Jest to świetna baza wypadowa do zwiedzania okolicy

Zarówno na dwóch jak i czterech kołach, Brodnica, Bydgoszcz,Golub Dobrzyń, Grudziądz….wszystko blisko.

7.

To nie tylko miasto Mikołaja Kopernika, ale także prężny ośrodek astronomiczny

Najważniejszym jego elementem jest Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w podtoruńskich Piwnicach, z największym w Europie Środkowej radioteleskopem (o średnicy 32 m).

8.

Za odwiedzeniem Torunia przemawia także wiele czynników praktycznych

Miasto leży na trasie Autostrady A1, posiada bardzo dobra bazę noclegową, wiele lokali gastronomicznych oraz dużo atrakcji dla dzieci (jak Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, muzea piernika, czy planetarium).

Jeszcze, drogi turysto, się wahasz?
Zobacz poniższą galerię, a na pewno do nas przyjedziesz.
Na żywo te miejsca są jeszcze piękniejsze!

 

Chcesz zobaczyć te miejsca z naszym przewodnikiem? Skontaktuj się z nami, my zrobimy resztę.