Zwiedzanie Torunia – poznaj zabytki niezwykłego miasta

W Toruniu historia wpisana jest w każdą cegłę i uliczkę. To miasto jak magnes przyciąga tych, którzy chcą poznać niezwykłe miejsca, smaki oraz liczne atrakcje. Duża część centrum tego miasta zachowuje autentyczny historyczny charakter. Jest zatem co zwiedzać i podziwiać. Zwiedzanie miasta Toruń można rozpocząć od Średniowiecznego Zespołu Miejskiego składającego się ze Starego Miasta, Nowego Miasta oraz ruin zamku krzyżackiego. To kompleks wpisany na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO zawierający m.in. świetnie zachowaną, mieszkalną architekturę gotycką Torunia. Możesz wybrać trasę obejmującą zwiedzanie wszystkich znajdujących się tu zabytków lub skupić się tylko na Starym Mieście. Ratusz Staromiejski, pomnik i dom Mikołaja Kopernika, Krzywa Wieża, Spichlerz, Katedra Świętojańska (w której wisi największy w Polsce średniowieczny dzwon), Brama Klasztorna, Gdanisko, Kościół Mariacki, Baszta Koci Łeb – to kilka miejsc, które trzeba koniecznie zwiedzić. Warto także wybrać się poza strefę UNESCO i zobaczyć inne, nie mniej ciekawe zabytki Torunia: panoramę widokową, ruiny Zamku Dybowskiego, Barbarkę czy XIX- wieczną pruską twierdzę Toruń. To miasto, które zaskoczy Cię nie tylko świetnie zachowanymi obiektami z minionych epok, ale i swoją kulturą oraz gościnnością.

Wybierz się na zwiedzanie Torunia razem z naszym przewodnikiem i poznaj wyjątkowe zabytki tego miasta, gdzie Renesans miesza się z Gotykiem, Barokiem i współczesnością.

Chcesz zobaczyć te miejsca z naszym przewodnikiem? Skontaktuj się z nami, my zrobimy resztę.

Categories:
 • RYNEK NOWOMIEJSKI

  RYNEK NOWOMIEJSKI

  Nowe Miasto Toruń powstało już...

  Więcej

 • KOŚCIÓŁ ŚW. JAKUBA

  KOŚCIÓŁ ŚW. JAKUBA

  Budowę obecnego kościoła, jako fary...

  Więcej

 • GDANISKO

  GDANISKO

  Gdanisko to jedyna niezniszczona część...

  Więcej

 • RUINY ZAMKU KRZYŻACKIEGO

  RUINY ZAMKU KRZYŻACKIEGO

  Zachowane do dziś ruiny są pozostałością...

  Więcej

 • KATEDRA ŚŚ JANÓW

  KATEDRA ŚŚ JANÓW

  Budowa fary staromiejskiej rozpoczęła się...

  Więcej

 • DWÓR ARTUSA

  DWÓR ARTUSA

  Obecny, wybudowany w 1891 r....

  Więcej

 • POMNIK FLISAKA

  POMNIK FLISAKA

  Drugi najbardziej znany toruński pomnik...

  Więcej

 • POMNIK KOPERNIKA

  POMNIK KOPERNIKA

  Długo musiał czekać najwybitniejszy...

  Więcej

 • RATUSZ

  RATUSZ

  Bryła toruńskiego ratusza, będąca jednym z najdonioślejszych...

  Więcej

 • RYNEK STAROMIEJSKI

  RYNEK STAROMIEJSKI

  Rynek był sercem dawnego Torunia, ale również dziś...

  Więcej

 • KOŚCIÓŁ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARII PANNY

  KOŚCIÓŁ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ

  Pofranciszkański kościół pod wezwaniem...

  Więcej

 • ŁUK CEZARA

  ŁUK CEZARA

  Taką nazwą określana jest barokowa kamienica z początku XVIII w....

  Więcej

 • MURY MIEJSKIE

  MURY MIEJSKIE

  Nieco ponad kilometrowy odcinek murów miejskich rozciągający się wzdłuż Wisły...

  Więcej

 • KRZYWA WIEŻA

  KRZYWA WIEŻA

  Bez wątpienia jest jednym z najbardziej znanych symboli...

  Więcej

 • SPICHLERZE

  SPICHLERZE

  W Toruniu, mieście będącym członkiem hanzy, opierającym swój...

  Więcej

 • DOM MIKOŁAJA KOPERNIKA

  DOM MIKOŁAJA KOPERNIKA

  Mikołaj Kopernik urodził się w Toruniu 19 lutego 1473 r. – to wiemy na pewno...

  Więcej

 • BRAMA KLASZTORNA

  BRAMA KLASZTORNA

  Jedna z trzech zachowanych toruńskich bram miejskich. Swą nazwę zaczerpnęła...

  Więcej

Zabytki i atrakcje Torunia, które trzeba zobaczyć

Jeśli Twoją pasją są podróże po Polsce i zwiedzanie miejsc, w których do tej pory nie byłeś, na pewno zainteresują Cię zabytki Torunia, które z wielu względów wydają się wyjątkowe w skali w kraju. Po przybyciu do Torunia na pewno od razu zachwyci Cię gotycka architektura, która rzuca się w oczy i przekonuje każdego, że zwiedzanie Torunia jest świetnym pomysłem nie tylko na spędzenie jednego popołudnia, ale też na dłuższy pobyt podczas którego poznasz wszystkie tajemnice miasta. Zabytki, które wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO, aż same proszą się o to, aby do nich zajrzeć.

Gdzie warto wybrać się w Toruniu?

Ponieważ Toruń pełen jest miejsc, które warte są uwagi, poniżej przedstawione zostały te, do których trzeba zajrzeć koniecznie, by wyjechać z poczuciem, że widziało się to, co trzeba:

 • Gdanisko – jedyna ocalała część zamku, która obecnie udostępniana jest do zwiedzania. Ten pomnik historii używany był do celów sanitarnych, a później służył jako prochownia. Wciąż czuć tu ducha średniowiecza,
 • bramy i baszty, które zachowały się do dzisiejszych czasów pozwalają na wyobrażenie sobie tego, jak dawniej budowane były miasta i jakie funkcje pełniły jego poszczególne elementy. Baszta Gołębnika, Baszta Żuraw czy Krzywa Wieża na pewno przykują Twoją uwagę,
 • dom Mikołaja Kopernika to miejsce, bez którego nie może odbyć się żadna podróż do Torunia, a zwiedzanie pozbawione tego punktu nie będzie pełne. W końcu w tym miejscu urodził się człowiek, który zrewolucjonizował całą wiedzę o otaczającym nas świecie,
 • ratusz – toruński ratusz to prawdopodobnie jedna z najbardziej słynnych budowli tego typu w kraju. Jego gotycka architektura pozostaje w głowach zwiedzających na długo.
Nie sposób wymienić wszystkich miejsc, dla których warto odwiedzić Toruń, a zwiedzanie miasta na pewno sprawi Ci wiele przyjemności i zachęci do częstych wizyt. Nie zapomnij także, żeby koniecznie spróbować toruńskich pierników, które na pewno podbiją Twoje serce.

wycieczkownia-reklama-ar-lond